ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Czym zajmuje się dermatolog?

Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatologia jest specjalizacją, która wyodrębniła się z urologii. Zajmuje się przede wszystkim męskim układem rozrodczym oraz wszystkimi kwestiami, które się z nim wiążą. Androlog w codziennej praktyce najczęściej udziela porad dotyczących obniżenia libido, problemów z erekcją, zaburzeń hormonalnych oraz niepłodności.

Androlog zatem leczy i diagnozuje choroby narządów płciowych u mężczyzn oraz pomaga radzić sobie z zaburzeniami ich rozwoju.

To właśnie do tego specjalisty powinien zgłosić się pacjent, jeśli  podejrzewa u siebie problemy z niepłodnością, kłopoty endokrynologiczne lub cierpi na spadek libido.

Regularne konsultacje andrologiczne można porównać do cyklicznych wizyt u ginekologa, ponieważ pozwalają na wczesne wykrycie schorzeń oraz zmian w obrębie układu moczowo-płciowego, które mogą mieć wpływ na codzienne funkcjonowanie pacjenta, jego płodność oraz — w przypadku chorób nowotworowych — na całe jego życie. Niestety, odsetek mężczyzn, którzy chętnie odwiedzają lekarza androloga od lat utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.