ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Nasi dermatolodzy

Dobry Dermatolog- prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Imię i Nazwisko
prof. dr hab. n. med.
Cezary Kowalewski
lekarz
Małgorzata Kwiatkowska
lekarz
Aldona Maciąg
lekarz
Barbara Niemczyk
lekarz
Konrad Szymański
prof. dr hab. n. med.
Katarzyna Woźniak
Imię i Nazwisko

* Cena wizyty i godziny przyjęć mogą ulec zmianie.

Kim jest dermatolog?

Dermatolog– lekarz zajmujący się budową, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego, Lekarz dermatolog – specjalista zajmujący się leczeniem schorzeń skóry i jej przydatków (włosów, paznokci), a także leczeniem niektórych chorób ogólnoustrojowych, ujawniających się na skórze, takich jak łagodne i złośliwe nowotwory np. czerniak lub rumień guzowaty.

dermatolog

Dziedzinami pokrewnymi są urologia i seksuologia. Każdy mężczyzna na pewnym etapie życia powinien zdecydować się na wizytę w gabinecie androloga, ponieważ tylko dzięki specjalistycznym badaniom można wykryć poważne stany zapalnie i nowotwory. Dla wielu mężczyzn jest to sprawa krępująca, ale warto całą sprawę potraktować w sposób poważny i dojrzały. 

Przebieg wizyty u dermatologa

Praktycznie całe spotkanie opiera się na szczegółowym wywiadzie i zbadaniu skóry. Jeśli zgłaszasz się ze zmianami na twarzy, np. trądzikiem, nic nie może go zasłaniać. To ważne szczególnie w przypadku kobiet, które muszą przyjść na spotkanie bez makijażu.

Dermatolog na pewno będzie pytał, czy nie cierpisz na choroby przewlekłe, np. na tarczycę. Schorzenie to ma ogromny wpływ na poziom hormonów, co przekłada się na stan cery. Jeśli masz z nią problemy, lekarz na pewno będzie chciał wiedzieć, jakie lekarstwa bierzesz, jaką dawkę i od kiedy.

Dermatolog powinien spytać również, czy masz problemy z nadciśnieniem, miażdżycą, cukrzycą lub innymi schorzeniami. W przypadku kobiet będzie też pytał o kwestię planowanej ciąży. Lekarza na pewno będzie interesować, czy masz jakieś inne skórne problemy, np. z przebarwieniami. Dopyta też, czy zmiany występowały w przeszłości i jak dokładnie wygląda Twoja dieta.

Oprócz wywiadu dermatolog zbada zmiany skórne i zaleci dalsze działanie. Zazwyczaj dobierze odpowiednie lekarstwa do Twojego problemu, ale czasami zdarza się, że przekieruje Cię do innego specjalisty lub poprosi o wykonanie dodatkowych badań – np. alergicznych czy moczu i krwi.

Nie musisz obawiać się wizyty u dermatologa. Wybierając odpowiedniego profesjonalistę, szybko uporasz się z dręczącymi Cię problemami skórnymi.